
Niejednokrotnie wizyta w kancelarii adwokackiej oraz spotkanie z adwokatem wiąże się z ogromnym stresem dla klienta.
Zupełnie niepotrzebnie!
Adwokat ma bowiem pomóc w rozwiązaniu problemu oraz udzielić właściwej, wyczerpującej porady.
Pamiętaj, aby przed przyjściem do kancelarii adwokackiej, zadzwonić do adwokata i umówić się na spotkanie.
W większości przypadków adwokaci w godzinach przedpołudniowych oraz południowych przebywają w sądach, prokuraturach, na spotkaniach lub też wykonują inne czynności procesowe. Zatem nie kontaktując się wcześniej z adwokatem, po prostu możesz nie zastać go w siedzibie kancelarii.
Należy również zwrócić uwagę, że coraz więcej adwokatów specjalizuje się w danych dziedzinach prawa lub w konkretnych rodzajach spraw. Warto zatem zapytać adwokata, czy prowadzi on sprawy którymi jesteś zainteresowany.
Adwokat Urszula Klisiewicz – Makuła Kancelaria Adwokacka oferuje usługi prawne w następującym zakresie KLIKNIJ TUTAJ
Co zabrać na spotkanie z adwokatem?
Przygotowując się na spotkanie z adwokatem, w pierwszej kolejności skompletuj całą dokumentację, która może dotyczyć danej sprawy tj. umowy, korespondencję, faktury, pisma, notatki, a także zdjęcia i nagrania. Jeśli posiadasz dokumenty w wersji elektronicznej, nagraj je na pendrive.
To adwokat po rozmowie z Tobą zadecyduje czy dana dokumentacja może być przydatna do danej sprawy. Zatem na spotkanie zabierz ze sobą cały materiał jaki posiadasz, nawet jeśli niektóre dokumenty wydają Ci się nieistotne.
Dokumentację najlepiej uporządkować w kolejności chronologicznej, ułatwi to przedstawienie sprawy oraz zapoznanie się z problemem przez adwokata.
Jeśli masz taką możliwość, warto przesłać skan posiadanych dokumentów adwokatowi przed spotkaniem, aby mógł wcześniej zapoznać się z ich treścią.
Zawsze proponuję swoim klientom, aby przed spotkaniem przemyśleli problem z którym przychodzą, a także przypomnieli sobie okoliczności stanu faktycznego. Wskazanym jest sporządzenie notatek zawierających opis zdarzenia, miejsca, daty, okoliczności towarzyszące zdarzeniu, fakty które miały miejsce oraz dane osób, które mogą posiadać wiedzę o tym zdarzeniu.
Ważne jest również sporządzenie listy pytań. Rolą adwokata jest bowiem udzielenie pomocy prawnej klientowi poprzez udzielenie rzetelnej porady prawnej, przedstawienie możliwych scenariuszy rozwoju sprawy, oszacowanie czasu trwania postępowania oraz prawnych skutków i konsekwencji zaistniałych faktów, a także odpowiedź na nurtujące go pytania prawne dotyczące sprawy.
Ile kosztuje spotkanie z adwokatem?
Koszt jednorazowej porady prawnej u adwokata jest kwestią indywidualną.
Dlatego też aby uniknąć wątpliwości, zapytaj wprost o koszt porady prawnej.
Na spotkaniu adwokat po zapoznaniu się ze sprawą, w oparciu o stopień zawiłości sprawy oraz zakres czynności jakie należy wykonać w sprawie, przedstawi koszty jakie klient będzie musiał ponieść za prowadzenie sprawy oraz wytłumaczy model rozliczeń. Adwokat przedstawi oraz omówi z Tobą treści umowy oraz pełnomocnictwa, którego podpisanie przez klienta będzie uprawniać adwokata do działania w sprawie.
Adwokat Urszula Klisiewicz – Makuła Kancelaria Adwokacka oferuje następujące zasady rozliczeń KLIKNIJ TUTAJ
Czego nie mówić na spotkaniu z adwokatem?
Pamiętaj, że na spotkaniu z adwokatem możesz być całkowicie szczery. Jest to absolutnie wskazane, ponieważ dopiero w sytuacji poznania wszystkich okoliczności sprawy, adwokat będzie mógł najlepiej reprezentować Twoje interesy i udzielić Ci rzetelnej pomocy prawnej.
Adwokata obowiązuje tajemnica adwokacka, zatem wszystkie informacje przekazane przez klienta pozostają poufne.
Jeśli masz problem prawny, chciałbyś uzyskać poradę prawną lub pomoc w konkretnej sprawie, zapraszam do kontaktu KLIKNIJ TUTAJ